Moderní hokej není jen o vstřelených gólech,úspěšní hráči musejí vynikat i jinými vlastnostmi, mezi které patřímimo jiné hra tělem, blokování střel soupeřů a maximální nasazení. Hráči, kteří ctí tyto atributy, se řadí mezi hokejové bojovníky. Toho nejobětavějšího a nejbojovnějšího českého hráče uplynulé sezóny se nyní rozhodl ocenit pivovar Radegast v rámci galavečeru Zlatá hokejka.

Výběr největšího bojovníka byl omezen nominovanou desítkou hráčů v anketě Zlatá hokejka. Těmto hráčů byly následně sečteny Radegast index body, jež se skládají z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hitů). Statistika se běžně sleduje v české extralize, pro účely této kategorie však byly RI body spočítány všem českým hráčům bez rozdílu soutěže.

Největším bojovníkem na ledě se tak stal Ondřej Palát oblékající dres týmu NHL Tampa BayLighting s 255 Radegast index body.A jelikož se v NHL statistika podobná Radegast indexu nesleduje, přišel Radegast se symbolickou odměnou – za 255 bodů stejný počet piv.

Ač útočník, splňuje Palát všechny podmínky opravdového bojovníka. Patří mezi tahouny svého týmu, pravidelně na ledě tráví nejvíce času ze všech forwardů týmu. Palát je skutečně komplexním hokejistou, mimo skvělých příspěvků v ofenzivě neváhá vypomoct i v obranné hře.

„Je tmelem naší druhé formace. Takový křídelní Patrice Bergeron podle mého. Je to tichý kluk, ale neuvěřitelně dře. Kdybyste v kabině dali hlasovat, kdo je nejpracovitější, získal by určitě všechny hlasy,“ říká o Palátovi trenér blesků Jon Cooper.

Ondřej Palát letos prožil životní sezónu, ve které si navíc zahrál ve finále StanleyCupu.

Popis Radegast index

Radegast index je parametr statistik, který je od sezóny 2013/14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře. Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce. Více na http://novy.hokej.cz/tipsport-extraliga/radegast-index